Giresun Bülten
HV
11 AĞUSTOS Perşembe 16:49

Ali Aydın, Oldukça Sert Konuştu!

Ali Aydın: Neden aday oldum?

EYÜPSULTAN
Ali Aydın, Oldukça Sert Konuştu!

İyi Parti Eyüpsultan İlçe Başkanlığı’na aday olacağını açıklayan Ali Aydın, partinin şimdiki yönetimi hakkında oldukça sert konuştu. Eyüpsultan’da iyi Partinin üye sayısının düştüğünü belirten Ali Aydın, “Yarın bir seçim olsun İyi Parti bir tane sandığa adam koyamaz.” diye konuştu.

Ali Aydın ;

“İyi Parti kurucularındanım. İyi Parti kurucusu ve başkan yardımcısı oldum. Maddi manevi gece gündüz, büyük bir özveri ile çalıştık. Bu çalışmamızın neticesinde bir başkanımız oldu. Üç ay sonra başkan değişti, 6 ay sonra, 7 ay sonra yine başkan değişti. Şimdi yine başkan değişti. Baktık ki ne delege arkadaşlarımız kalmış, ne başkan yardımcısı arkadaşlarımız kalmış, ne de bizim gibi kurucular kalmış. Ben de kendimi bu işe adadım. Bütün kurucu arkadaşlarımızı ve eski delegasyonu toplayacağız, yine eskisi gibi 40 – 50 kişilik yönetimimizi yapacağız” dedi.

Ali Aydın, “Siz İyi Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı olan Mehmet Hulusi Sıvacı’nın başkan danışmanıydınız. Bu görevinizden neden ayrıldınız? Partiden istifa ettiniz mi?” şeklindeki sorumuzu da şöyle yanıtladı:

“Partimden istifa etmedim, istifa etmeyi de düşünmüyorum. Çünkü biz İyi Parti için varız, biz Meral Akşener için varız. Biz Türkiye’nin düzlüğe çıkması için varız. Biz bunun için koştuk, bunun için yorulduk, bunun için gecemizi gündüzümüze kattık. Hulusi Sıvacı çağırdı gittik. Bana danışmanım olur musun? dedi. Danışmanı olduk. Maddi manevi çalıştık. Ben ona bütün eski delegasyonu toplamamızı, eskilerle burada iç içe olmayı ve dostluk, arkadaşlığımızı devam ettirmemiz gerektiğini söyledim. Bunlar olduğu zaman, biz zaten istediğimiz seviyelere geliriz dedim ama bizi dinlemediler, dışladılar. Bunun sebebi, kendi kendilerinin her şeyi çok bilmelerinden kaynaklanıyor. Aslında şöyle yapmaları gerekiyordu. Delegasyonu, kurucuları toplayıp bir görüşme yapılması gerekiyordu. Nasıl ve nereye gideceğiz? Biz bıraktığımızda bin 500 üyeyle bıraktık, şu anda duyduğumuz kadarıyla 700 – 800’lere düşmüşler. 3 tane üye yapıyorlar, arkasından 2-3 üye istifa ediyor. Biz onlarla muhatap oluyoruz ve onları dinliyoruz. Bize de telefon açıyorlar. Bizi hala başkan olarak görüyorlar ve bize siz bu tarafa gelin biz yine sizinle birlikte olalım. Bizi onlara bırakmayın, bizi onlara bıraktığınız için gitmiyoruz, gelmeyeceğiz de diyorlar. Bakın kesin konuşuyorum, yarın bir seçim olsun İyi Parti bir tane sandığa adam koyamaz.”

 

BAHRİ BODUR BAHRİ BODUR

YORUMLAR
UA-174539073-1