Giresun Bülten
HV
17 MAYIS Salı 18:28

Bulancak Belediyesi ilçedeki çalışmalara hız verdi

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, bayram sonrası ve hava koşullarının iyileşmesiyle devam eden çalışma ve projelere hız verdiklerini söyledi.

BULANCAK
Bulancak Belediyesi ilçedeki çalışmalara hız verdi

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, bayram sonrası ve hava koşullarının iyileşmesiyle devam eden çalışma ve projelere hız verdiklerini söyledi.
Başkan Yakar, “Son dönem projelerimiz olarak nitelendirdiğimiz; Millet Bahçesi, yeni Belediye Hizmet binası, Sahil Park, Akıncı Park ile Bisiklet ve Yürüyüş Yolu projelerinde çalışmalara hız verdik. İnşallah bu projelerin tamamını bu yaz mevsimi içinde tamamlamış olacağız. Bunların yanı sıra ilçemizin her köşesinde hizmet ve yatırım çalışmalarımızda artarak devam ediyor. Alt yapıda Doğalgaz, yeni yağmur suyu, atık su ve içme suyu hatlarımızı genişletirken, üst yapıda da tüm cadde ve sokaklarımızda yol düzenlemeleri, parke ve küp taş imalatlarımıza hız verdik” dedi.

ŞEMSETTİN CADDESİ VE ÇEVRESİNDE DOĞALGAZ VE KÜP TAŞ ÇALIŞMASI BAŞLADI
İlçe merkezinde Doğalgaz altyapısını genişletmek için büyük çaba sarf ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Yakar, “AKSA’nın yatırım planlamasında olmamasına rağmen belediye imkanlarımızı da seferber ederek yeni hatların açılmasını sağlıyoruz. Bu çerçevede ilçemizin merkezi noktalarından Şemsettin Caddemizde Doğalgaz hatlarının tamamlanması için başlatılan çalışmaya da Belediye olarak her türlü desteği veriyoruz. Başlatılan çalışma en kısa sürede tamamlanarak, üst yapıda da küp taş ve aydınlatma çalışmalarını hızla bitireceğiz. Yine devamında Orta cami çevresinde küp taş çalışmalarını genişleteceğiz” dedi.

BARIŞ SOKAK, KARADERE MEVKİİNDE ALT YAPI VE CADDE DÜZENLEMELERİ
Bir taraftan Bahçelievler Barış Sokak’ta BULASKİ Müdürlüğü tarafından yağmur suyu hatları ve alt yapı iyileştirme çalışmaları sürdürülürken, bir taraftanda Karadere Mevkiinde parke ve yol düzenlemeleri yaptıklarını söyleyen Başkan Yakar, “Bu iki örnekte olduğu gibi ilçemizin her noktasında gerek alt yapı gerekse üst yapıda iyileştirme ve yeni düzenlemelerle ilçemizi dönüştürmeye devam ediyoruz. Çoğu görülmeyen ve bilinmeyen bu çalışmalar aralıksız devam ediyor” dedi.

Gokçe AYKUTGokçe AYKUT

EDİTÖR

YORUMLAR
UA-174539073-1