EYÜPSULTAN

Dizi setlerinde bir Eyüpsultanlı: Ahmet Yavaş

Televizyon ekranlarında izlediğiniz her dizide veya sinema filmlerinde yardımcı oyuncular olarak adlandırılan figüranlar mutlaka yer alır.

Dizi setlerinde bir Eyüpsultanlı: Ahmet Yavaş

Televizyon ekranlarında izlediğiniz her dizide veya sinema filmlerinde yardımcı oyuncular olarak adlandırılan figüranlar mutlaka yer alır. Onları kimi zaman bir mahalleli, kimi zaman bir esnaf, kimi zaman ise sadece başrol oyuncusunun arkasından geçip giden sıradan bir vatandaş olarak görürüz.

 

150’NİN ÜZERİNDE DİZİDE ROL ALDI

Setlerin yoğun çalışma ortamlarına rağmen bu mesleğe gönül vermiş isimlerden birisi de Eyüpsultan İslambey Mahallesi’nde oturan 61 yaşındaki Ahmet Yavaş...

Aralarında Çukur, Arka Sokaklar, 80’ler, Karadayı, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Vatanım Sensin’in de olduğu 150’nin üzerinde dizi filmde rol alan Yavaş, 20 senedir bu sektörde çalışıyor.

KENAN İMİRZALIOĞLU VE BEYAZIT ÖZTÜRK'LE REKLAM FİLMİ

Emekli olduktan sonra setlerde yan rollerde oynamaya başlayan Ahmet Amca, sadece dizilerde değil birçok sinema ve reklam filmlerinde, kliplerde de rol almış. Kenan İmirzalıoğlu ve Beyazıt Öztürk’le reklam filmi için kamera karşısına geçen Yavaş, setlerle tanışma öyküsünü ise şu sözlerle anlatıyor:

“98 yılında emekli olduktan sonra hayat devam ettiği için çeşitli sektörlerde çalışmaya devam ettim. Ben boş durmayı sevmiyorum. Sonrasında bir arkadaşımın vasıtasıyla oyunculuk ajansına kayıt oldum. Setlere bir girdim bir daha da çıkamadım. Kahvede boş boş oturmaktansa farklı ortamlara giriyorum, yeni insanlarla tanışıyorum. Tabi az da olsa aile bütçesine de katkısı oluyor”

4 YILDIR ÇUKUR'DA OYNUYOR

En fazla Bülent Ünal’ın canlandırdığı Tatar Ramazan ve Kenan İmirzalıoğlu'nun rol aldığı Karadayı’da oynadığını söyleyen Ahmet Yavaş, şimdilerde ekranların fenomen dizilerinden Çukur’da rol alıyor. Çukur’da mahalleli rolünde oynayan Ahmet Amca, “Çukur’da 4 yıldır oynuyorum. Işıkçısından sescisine, kameramanından oyuncularına kadar tam bir aile olduk. Hani dizide bir replik var ya ‘Çukur evimiz İdris babamız’ tam da öyle oldu. Sete gittiğimde evime gelmiş gibi oluyorum” diyor.

"SETLER BENDE BAĞIMLILIK OLDU"

Setlerde kendini mutlu ve huzurlu hissettiğini ifade eden Ahmet Yavaş, “Yağmur çamur hiç farketmiyor, şartlar ne kadar zor olsada sette olmaktan keyif alıyorum. Artık setler bende bağımlılık oldu. Gitmesem huzursuz oluyorum. Zaten sağolsunlar hiç boş bırakmıyorlar. Devamlı çağırıyorlar. Birçok insanın hayranlık duyduğu oyuncularla yan yana çalışıyorum. Bir süre sonra oyuncularla resim çektireyim, imza alayım gibi o ilk günlerdeki heyecan kalmıyor. Artık olaya daha profesyonel bakıyorsunuz” dedi.