Giresun Bülten
HV
17 MAYIS Salı 16:38

DOĞU KARADENİZ'DE KAR ESARETİ; BEYAZ ÖRTÜ ALTINDAKİ TAKSİSİNİ ARADI

DOĞU Karadeniz Bölgesi'nde 9 ilde etkili olan kar yağışı nedeniyle 626 köy ve mahalle yolu, ulaşıma kapandı.

GİRESUN
DOĞU KARADENİZ'DE KAR ESARETİ; BEYAZ ÖRTÜ ALTINDAKİ TAKSİSİNİ ARADI

 Bölgede 8 ilin birçok ilçesinde eğitime 1 gün ara verildi. Ordu'un Akkuş ilçesinde de Sebahattin Sevindik, kalınlığı 1 metreyi aşan karda; kaybolan taksisine güçlükle ulaştı.

Doğu Karadeniz'de etkisini sürdüren kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Kar nedeniyle Trabzon'da 28, Samsun'da 49, Rize'de 18, Giresun'da 45, Artvin'de 69, Gümüşhane'de 65, Sinop'ta 111, Ordu'da 178 ve Amasya'da 63 köy ve mahalle yolu, ulaşıma kapandı. Kar yağışının devam ettiği bölgede belediye, İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri, iş makineleriyle kapalı yolları ulaşıma açmak için çalışıyor. Ekipler, hava sıcaklığının hissedilir derecede azalmasıyla, oluşması muhtemel buzlanmalara karşı da tuzlama çalışması yapıyor.

8 İLDE OKULLARA 'KAR' TATİLİ

Bölgenin yüksek kesimli ilçelerinde kar yağışı, eğitimi de aksattı. Giresun'da Dereli ve Güce ilçelerinde, Amasya'da taşımalı eğitime, Samsun'da AlaçamAsarcıkAyvacıkBafraCanikÇarşambaHavzaKavakLadik, Ondokuzmayıs, SalıpazarıTekkeköyTermeVezirköprü ve Yakakent ilçelerinde, Ordu'da Akkuş, AybastıÇamaşÇatalpınarÇaybaşıGürgentepeGölköyİkizceKabadüz, Kabataş, KorganKumruMesudiye ve Ulubey ilçelerinde, Sinop'ta da TürkeliAyancıkDikmenDurağanGerze ve Erfelek ilçelerinde, Gümüşhane'de Torul ve Kürtün ilçelerinde, Rize'de merkez ilçe, HemşinÇamlıhemşinİyidereArdeşen ve İkizdere ilçelerinde taşımalı eğitime, Artvin'in Şavşat ilçesinde de eğitime bir gün ara verildi.

KAR KALINLIĞI 2 METRE

Ordu'nun Akkuş ilçesinde de kar kalınlığı 2 metreye yaklaştı. İlçe merkezinde araçlar, kar altında kayboldu. İlçe sakinleri, kaybolan araçlarını temizleyerek buldu. İlçede taksicilik yapan Sebahattin Sevindik de evinin önünde kaybolan taksisine güçlükle ulaştı. Sevindik, cep telefonu kamerasıyla kayda aldığı bu anları, sosyal medya hesabından paylaştı.

BAHRİ BODUR BAHRİ BODUR

YORUMLAR
UA-174539073-1