GİRESUN

“Egemen güçlerin değil, milli iradenin gücüne inanıyoruz”

Başkan Şenlikoğlu; “Türkiye üzerinde kirli emellerini küstahça dile getirenler, şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklarda millet iradesinden başka hiçbir güce müsaade edilmeyeceğini çok iyi bilsinler.”

“Egemen güçlerin değil, milli iradenin gücüne inanıyoruz”

ABD Başkan Adayı Joe Biden’ın Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik haddini aşan küstah sözlerine bir sert tepkide Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’ndan geldi. Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Mesut Erdoğan’a konuyla ilgili çok özel açıklamalar yapan Başkan Şenlikoğlu, Biden’ın açıklamalarının dış güçler tarafından Türkiye’ye karşı oynanan oyunların ve FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının arkasında kimler olduğunun en büyük itirafı olduğuna dikkati çekti.

Başkan Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada; “Türkiye artık eski Türkiye değildir. Türkiye, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir ülkedir. Türkiye’yi kendi çıkarları doğrultusunda yeniden dizayn etmek isteyenler en son 15 Temmuz’da aziz milletimizden yedikleri Osmanlı tokadını unutmasınlar. Bizler egemen güçlerin değil, millet iradesinin gücüne inanıyoruz. İşte bu nedenledir ki Türkiye üzerinde kirli emellerini küstahça dile getirenler, şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklarda millet iradesinden başka hiçbir güce müsaade edilmeyeceğini çok iyi bilsinler” ifadelerini kullandı.