Giresun Bülten
HV
17 MAYIS Salı 16:51

EĞİTİM BİR-SEN’DEN 30.YIL VEFA BULUŞMASI

Eğitim Bir-Sen Giresun Şubesi; kuruluşunun 30. Yılı vesilesiyle kapsamlı bir Vefa Buluşması programı düzenledi.

GİRESUN
EĞİTİM BİR-SEN’DEN 30.YIL VEFA BULUŞMASI

Eğitim Bir-Sen Giresun haberleri">Giresun Şubesi; kuruluşunun 30. Yılı vesilesiyle kapsamlı bir Vefa Buluşması programı düzenledi. Programa Ak Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, Sendikanın önceki dönem şube başkanları ve ilçe başkanları katıldı.
Eğitim Bir-Sen Giresun Şube Başkanı Muhammet Sarı yaptığı konuşmada sendikanın kuruluşundan bugünlere gelmesinde büyük emekler harcayan başta Kurucu Genel Başkan Merhum Mehmet Akif İnan olmak üzere ahirete intihal eden tüm dava büyüklerine minnettar olduğunu belirtip sözlerine şöyle devam etti; “Eğitim-Bir-Sen’i Giresun’un en büyük emek örgütüne dönüştüren siz değerli üyelerimize ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum.14 Şubat 1992 tarihinde, büyük bir umut, yepyeni bir ufukla kurulan Eğitim-Bir-Sen’in gelinen noktada yüz binlerle buluştuğu, Türkiye’nin en büyük sendikasıdır” dedi.
Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla ise konuşmasında” Biz vefa medeniyetiyiz. Medeniyet coğrafyamıza vefa, tarihe vefa, insanlığa vefa, küresel zulme direnen yiğitlere, direnişe vefa gösteriyoruz. Tarihimize, alın terimize, yol yürüdüklerimize, mirasa ve mirası devraldıklarımıza vefa gösteriyoruz. Dünden bugüne, bugünden yarına bu kutlu mücadeleyi omuzlayanlara vefa gösteriyoruz” ifadelerini kullandı. Programa katılan Ak Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, “Kamu Görevlilerinin ve eğitim çalışanlarının hak ve menfaatlerini en iyi şekilde korumaya çalışan, büyük ve güçlü Türkiye’nin yolculuğunda her zaman aynı safta yer alan sendikacı arkadaşlarımın görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

BAHRİ BODUR BAHRİ BODUR

YORUMLAR
UA-174539073-1