EYÜPSULTAN

Eyüp Giresunlular İftarda Sofralara Ortak Oluyor

Eyüp Giresunlular Derneği , Hemserisini Ramazan'da da unutmadı ,hem gönül sofralarina ortak oldu hem de kendilerine bır nebze de olsa destek oldu.

Eyüp Giresunlular İftarda Sofralara Ortak Oluyor

İyilik, yüzünüzü doğu ya da batı cihetine dönmeniz değildir. (Gerçek anlamda) iyilik, Allah’a, Ahiret Günü'ne, meleklere, Kitab’a ve nebilere inananların; sevmesine rağmen malı, yakın akrabaya, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, dilenenlere ve kölelere verenlerin; namazı kılıp, zekâtı verenlerin; söz verdiklerinde sözlerine bağlı kalanların; fakirlik, hastalık ve savaş zamanında sabredenlerin yaptığıdır. İşte bunlar sadık olanlardır. Bunlar takva sahiplerinin ta kendileridir. (2/Bakara 177)

 

Ramazan ayı ; maddi manevi birçok güzelliklerin bir arada yaşandığı duygu ve hissiyatın öne çıktığı Mübarek bir aydır . Sosyal açıdan da yardımlaşma ve dayanışmanın en yüksek olduğu aydır .

 

Peygamber efendimiz “Kim bir oruçluya iftar ettirirse, o oruçlunun alacağı sevabın aynısı, iftar ettirene de yazılır. Ve oruç tutanın sevabından da bir şey eksilmez” buyurmuştur.ihtiyaç sahibine İftar ettirmek, sıla-ı rahim ve iyilikte bulunmak lazımdır.

 

Ramazan ayın mübarekiyeti hürmetine memleketimizde son zamanlarda meydana gelen rahatsızlıkların bertaraf olmasını, barış, huzur, yardımlaşma ve dayanışmaya vesile olmasını dileriz .

 

#EyüpSultanGiresunlularDerneği

 

#eyupgiresunlular #eyuptegiresun #eyupsultangiresunlular #yeşilpınargiresunlular #sakaryamahallesigiresunlular #silahtarağagiresunlular #nişancamahallesigiresunlular

#GiresunKart #yesilmikrofon28 #Giresunbülten #eyupsultangiresunlularkadinkolları #eyupsultangiresunlulargençlikkolları #Pancarfestivali #BirlikteGüçlüyüzGiresun #topalosmanagam #bizgiresunuzgiresunbiziz