EYÜPSULTAN

EyupSultan Giresunlular Derneği Hemserisini Unutmadı

EyüpSultan Giresunlular Derneği zorlu pandemi günlerinde mübarek Ramazan ayı yaklaşırken Hemserisini Unutmadı ihtiyaç sahiplerine erzak kolileri teker teker ulaştırılıyor.

EyupSultan Giresunlular Derneği Hemserisini Unutmadı

Paylaşmak ; Allah'ın kullarına nasip ettiği en büyük nimetlerden sadece bir tanesidir . Paylaşarak müslümanlar arasında dayanışma bağları kuvvetlenir , sevgi , muhabbet artar , empati kurma yeteneği gelişir . Var olan , durumu iyi olan ; yok olanın halinden daha net anlar , saadeti , sofrasının bereketi artar ,kaza ve belalardan paylaştıklarının faziletiyle uzak olur . 

 

Abdullah b.Ab'bas(r.a)'tan rivayet edildiğine göre ; peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v) bir hadis-i şerifinde de ; ' yanı başındaki komşusu aç iken tok olarak geceleyen kişi mümin değildir ' diye buyurmuştur.

 

Biz Eyüp Sultan Giresunlular Derneği olarak ; Peygamberimizin hadis-i şerifinden yola çıkarak ; paylaşmanın faziletinden , dayanışma ve yardımlaşmanın erdeminden faydalanabilmenin yoğun heyecanı ve gururu içerisindeyiz , tüm hayırda bulunan Başkanlarımızdan Allah razı olsun .

 

#EyüpSultanGiresunlularDerneği

 

#eyupgiresunlular #eyuptegiresun #eyupsultangiresunlular #yeşilpınargiresunlular #sakaryamahallesigiresunlular #silahtarağagiresunlular #nişancamahallesigiresunlular

#GiresunKart #yesilmikrofon28 #Giresunbülten #eyupsultangiresunlularkadinkolları #eyupsultangiresunlulargençlikkolları #Pancarfestivali #BirlikteGüçlüyüzGiresun #topalosmanagam #BizGiresunuzGiresunbiziz