Giresun Bülten
HV
17 MAYIS Salı 16:31

Giresun’da 3 ayda 1137 kişi işe yerleştirildi

Giresun İli İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) 2. Olağan Toplantısı, Giresun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün koordinasyonunda, Vali Enver Ünlü başkanlığında yapıldı. Toplantıda pandemi döneminde yapılan çalışmalar ayrıntıları ile anlatıldı.

GİRESUN
Giresun’da 3 ayda 1137 kişi işe yerleştirildi

Giresun haberleri">Giresun İli İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) 2. Olağan Toplantısı, Giresun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün koordinasyonunda, Vali Enver Ünlü başkanlığında yapıldı. Toplantıda pandemi döneminde yapılan çalışmalar ayrıntıları ile anlatıldı. Vali Enver Ünlü, Giresun’da istihdamı artırmak için her kurumun kendi faaliyet alanında istihdama yönelik farkındalık yaratacak projeler oluşturmasına ihtiyaç olduğunu söyledi.
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Sarı tarafından kurula, Kurumun 2022 yılı çalışmaları hakkında bilgi verildi. Verilen bilgide 2022 yılının ilk üç aylık döneminde kamuya 27, özel sektöre ait işyerlerine ise 15 Engelli ve Bin 95 normal işsiz olmak üzere toplam Bin 110 kişi yerleştirildi. İlk üç aylık dönem içinde istihdama kazandırılan kişi sayısı ise Bin 137 olduğu kaydedildi. Aynı dönemde 2 bin 256 kişiye de işsizlik maaşı bağlandı.
Toplantıya; Vali Enver Ünlü, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Karaca, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür V. Adem Çalık, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Sarı, , İl Ticaret Müdürü Ali Yıldırım, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Çiftçi, İl Esnaf ve San. O. Bir. Başk. V. Namık Kemal Altunbaş, Giresun Üniversitesi’nden Doç. Dr.Öğr. Üyesi Kenan Büyükkaya ve diğer yetkililer katıldı.

Gokçe AYKUTGokçe AYKUT

EDİTÖR

YORUMLAR
UA-174539073-1