Giresun Bülten
HV
17 MAYIS Salı 17:42

GİRESUN’DA PANDEMİ SONRASI İLK İZCİ KAMPI

Giresun İzcilik Gençlik ve Spor Kulübünün lisanslı izcilerinin katıldığı İzci Kampı 14-15-16 Nisan 2022 tarihlerinde Piraziz İlçesi Nefsi Piraziz Köyü İzci Evi ve bahçesinde yapıldı.

GİRESUN
GİRESUN’DA PANDEMİ SONRASI İLK İZCİ KAMPI

Giresun haberleri">Giresun İzcilik Gençlik ve Spor Kulübünün lisanslı izcilerinin katıldığı İzci Kampı 14-15-16 Nisan 2022 tarihlerinde Piraziz İlçesi Nefsi Piraziz Köyü İzci Evi ve bahçesinde yapıldı.
En son kamplarını 2019 yılı Kasım ayında yapan Giresun İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü izcileri, pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldıkları faaliyetler için tekrar bir araya geldiler. Pandemi tedbirleri çerçevesinde alınan önlemlerin sosyal yaşamlarına, eğitim hayatlarına, aile içi ilişkilere yansıması nedeniyle çok zor günler geçiren izciler, yaklaşık iki buçuk yıl sonra doğanın kucağında yeniden bir araya gelip sosyalleşmenin tadını çıkardılar.
Giresun İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve Kamp Müdürü Mehmet Şeyranlıoğlu; Kulüp İzci Kampına İzci Lideri, İzci Gönüllüsü ve Ergin İzci olarak toplam 47 kişinin katıldığını belirterek, izcilik faaliyetlerinin amacının gençlerin (izcilerin) fiziksel, sosyal, ruhsal ve zihinsel açıdan gelişimlerini desteklemek olduğunu, bu nedenle de izcilik faaliyetlerine katılan çocuk ve gençlere toplumsal ve milli değerlerin aktarılması hedeflendiğini, izcilik eğitimlerinin izcilerin sağlıklı düşünme becerisini geliştiren çeşitli aktiviteler barındırdığını söyleyerek, üç günlük kamp süresince izcilere, izcilik bilgilerinin yanı sıra düğüm çalışmaları, çadır kurma, ilkyardım, ve ateş yakma eğitimleri verildiğini, izci marş ve şarkıları öğretildiğini, arazi oyunları oynatılıp, doğa yürüyüşü yapıldığını ifade etti. Şeyranlıoğlu, kampın amacına ulaşmasında kendilerine destek olan Giresun Belediye Başkanlığına, Piraziz Belediye Başkanlığına, Piraziz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Piraziz İsmail Yücel Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ile Piraziz Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürlüklerine, Giresun İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü adına teşekkürlerini iletti.

Gokçe AYKUTGokçe AYKUT

EDİTÖR

YORUMLAR
UA-174539073-1