GİRESUN SPOR

Giresunspor, otopark ihalesinden çekildi

Giresunspor, kulübe kalıcı gelir sağlamak amacıyla işletmeciliğini yürütmekte olduğu Girpark otopark işletmeciliğinden çekildiğini duyurdu.

Giresunspor, otopark ihalesinden çekildi

Giresunspor, kulübe kalıcı gelir sağlamak amacıyla işletmeciliğini yürütmekte olduğu Girpark otopark işletmeciliğinden çekildiğini duyurdu.

Giresunspor Kulübünden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Giresunspor Sportif Faaliyetler A.Ş. aracılığıyla kulübümüze kalıcı gelir sağlamak amaçlı işletmeciliğini yürütmekte olduğumuz, cadde otopark ihalesinden çekilme kararı almış bulunuyoruz.

Bugüne kadar mücadelesini verdiğimiz kalıcı gelir kaynakları oluşturmak noktasında süreç içerisinde pek çok kez zorluklarla karşılaştık. Giresunspor’umuzun daha güçlü bir yapıya sahip olabilmesi için her türlü fedakarlıkta bulunuyor ve kulübümüze fayda sağlayacağını düşündüğümüz tüm imkanları değerlendirmek için mücadele ediyoruz.

Bu kapsamda Giresunspor’umuzun tek kalıcı gelir kaynağı konumunda olan ve Giresun şehrinde istihdama katkı sağlamak amacıyla faaliyete geçirdiğimiz GİRPARK otopark işletmesi, gelinen mevcut durumda gelir getirmesi bir yana maliyetleri karşılayamaz duruma gelmiştir.

Giresunspor’umuzun kalıcı gelir kaynaklarını arttırmak amacıyla iyileştirme talebinde bulunduğumuz GİRPARK otopark işletmesi için Giresun Belediyesi’ne sunmuş olduğumuz taleplerimiz de Belediye Meclis Üyeleri tarafından reddedilmiştir.”

Giresun Belediyesi de konuyla ilgili bir açıklamada bulundu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Giresunspor’umuzun yakın bir tarihte ihalesini kazanarak mevcut olarak yürütmüş olduğu otoparklarla ilgili yeni bir fiyat artış talebinin Belediye Encümeni tarafından kabul görmemiş olması tamamen kanunlar çerçevesi içerisindedir. Zira bir yıl tamamlanmadan ikinci bir fiyat artışının olması sözleşme gereği de mümkün olmadığından Belediye Encümenimiz tarafından talep edilen fiyat artışı yapılamamıştır. Giresun Belediyesi olarak her zaman ve her fırsatta imkanlarımız ölçüsünde Giresunspor’umuzun yanında olduğumuzu ve bundan sonra da yanında olacağımızı bildirmek isteriz.”