GİRESUN

Giresun'un ilk holdingi kuruldu

Gezmiş Holding, 16.06.2021 tarihinde düzenlenen törenle kuruluşunu gerçekleştirdi.

Giresun'un ilk holdingi kuruldu

Gezmişler İnşaat, Giresun Doğa Koleji ve Samsun Doğa Koleji gibi büyük şirketleri ve diğer alt şirketlerini tek çatı altında toplayan Giresun’un ticaret hayatındaki ilk holdingi Gezmiş Holding kuruldu.

Doğa Koleji’nin Giresun Kampüsünde düzenlenen törenle Gezmiş Holding kuruluşunu gerçekleştirdi. Törene Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, Giresunspor Kulübü Başkanı Hakan Karaahmet, Giresun iş dünyasının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, basın camiasının mensupları ve birçok davetli katıldı.

 

GEZMİŞ; “KATMA DEĞER YARATMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Gezmiş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Gezmiş, Giresun’un ilk holdinginin kurdukları için tarihi bir ana tanıklık ettiklerini dile getirdi. Gezmiş, ülke için katmaya değer yaratmaya devam edeceklerini belirterek, şu ifadelere yer verdi:

 

“Hep birlikte tanıklık ettiğimiz bu an, aslında tarihi bir an. Çünkü komşu iller olan Giresun ve Ordu illerinin tarihindeki ilk holdingin kuruluş günü bugün. Ne Ordu’da ne Giresun’da bu zamana kadar hiç holding kuruluşu olmamış. Kurucusu babam Aydoğan Gezmiş’in kurduğu şirket Gezmiş Holding’in temel ayağını oluşturmaktadır. Holdinglerde en önemli konu ortak akıldır. Daha büyük projelere adım atabilmek için ilk kural holding olmaktır. Bizde Giresun ve Ordu’nun ilk holdingi olarak bundan sonra ufak ufak şirketlerle yol almaya çalışan dostlarımıza bir örnek olarak sunuyoruz. Gezmiş Holding, vizyonu ve misyonuyla toplumsal fayda sağlaması amacıyla kurulmuş bir dünya girişimidir. Vizyonumuz, gençlere iş imkânı yaratmanın ötesinde onlara yol göstermek, balık vermek değil balık tutmayı öğretmektir. Biz buradan şunu taahhüt ediyoruz ki Gezmiş Holding tüm ekibiyle işini mükemmel yapmaya çalışan insanlardan oluşmaktadır ve bunu ilke edinecektir. Halen eğitim ve inşaat sektöründe 500 kişilik mesai arkadaşım ve yıllık 200 milyon liralık iş hacmini bu sektörlere ve ilave sektörlere yapacağımız yatırımlarla ikiye, üçe katlamak için holding olduk. Bu ülke için katma değer yaratmaya devam edeceğiz. Umut ediyoruz ki Giresun artık göç veren iller arasından çıksın, göç alan iller arasına girsin.”

EMÜR; “BEN BİR KEŞAPLI OLARAK GURUR DUYUYORUM”

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, Giresun’a böyle bir yatırım yapıldığı için son derece mutlu olduğunu ifade ederek, “Ben bir Keşaplı olarak gurur duyuyorum. Aykut beyle 30 yıllık arkadaşız. Samimiyetle söylüyorum. Aykut Gezmiş çılgınlaştı. Giresun şartlarında iş yapmak, işçi çalıştırmak ve yatırım yapmak kolay bir iş değil. Gerçekten çılgınlık istiyor. Artık düzlere iş yapmıyor. Giresun’da nerede bir tepe var orayı düzlüyor ve iş yapıyor. Bu her yiğidin harcı değil. Giresun’un tepelerinde Aykut Gezmiş’in ismi var. Aykut Gezmiş’e bulaşan da başarılı olmaya başladı. Giresunspor Başkanımız ile ortaklık yaptıkları için o da başarılı işlere imza attı. Ona da çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

KARAAHMET; “BİZ İNANIRSAK HER ŞEYİ YAPARIZ”

Giresunspor Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, bu tarz başarıların ve yatırımların arkasında durulması gerektiğini vurguladı. Karaahmet, “Giresun olarak parayla alamayacağımız bir yerdeyiz. Biz inanırsak her şeyi yaparız. Bugün inanan Giresun’a hizmet eden böyle bir holdingi kurma cesaretini gösteren Aykut Gezmiş’e sonsuz teşekkür ediyorum. Bu çok önemli bir şey. Giresun’a her şeyi yapabilir. Bugün olduğumuzdan üç ay sonra bir sene sonra bambaşka bir yerde olacağız. Henüz bazılarımız farkında değiller. Böyle yatırımları her beraber alkışlayalım. Arkasında duralım ve moral verelim. Bu başarıları hep beraber paylaşalım. İnşallah Aykut’a ve ailesine bu yeni yatırım hayırlara vesile olsun. Daha nice böyle yatırımların önünü açan bir yatırım olsun” dedi.

 

ŞENLİKOĞLU; “HAYIRLI UĞURLU OLSUN DİYORUM

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise; “Hayırlı uğurlu olsun diyorum. İnşallah hayırlısıyla devamı gelir diyoruz. Aykut beyin iş adamlığını ve vizyonunu biliyoruz. Onun için 3 şirketin 30’a çıkması lazım. Alanın da çeşitlenmesi lazım. Biz onun ve çalışanlarının bunu başarabileceğine inanıyoruz. Şehrimiz burada bir şeyi yakalıyor. Burada tabi şehrimizdeki genel anlamda hem şehirde bir örnek hem de bir katma değer oluşturuyor. Aykut beyin şahsına, arkadaşlarına, ortaklarına ve Aydoğan abiye tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.