Giresun Bülten
HV
17 MAYIS Salı 16:19
Advert

GRÜ GENETİĞİ FARKLI FINDIK TÜRÜ İÇİN ÇALIŞIYOR

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Can, Giresun Üniversitesinin YÖK tarafından ”Fındıkta ihtisas” üniversitesi olarak belirlenmesinin ardından çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.

GİRESUN
GRÜ GENETİĞİ FARKLI FINDIK TÜRÜ İÇİN ÇALIŞIYOR

Giresun haberleri">Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Can, Giresun Üniversitesinin YÖK tarafından ”Fındıkta ihtisas” üniversitesi olarak belirlenmesinin ardından çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. Geçtiğimiz günler içerisinde CHP Tirebolu İl genel meclis Üyesi Ömer Cebeci tarafından il genel meclisine davet edilerek üniversitenin yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgi verilmesini istediği rektör Can, kendisine yapılan bu teklifi kabul etti.
İl Genel Meclisinde meclis üyelerini bilgilendiren Yılmaz Can, kültür ve turizmle ilgili olarak zeytinlik bölgesindeki evlerin yapım projesinin üniversite tarafından yürütüldüğünü kaydetti.
GRÜ Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Can, ayrıca fındıkla ilgili dönüm başına daha fazla verim alabilmek ve üretimi artırmak adına genetiği farklı bir tür fındık fidanları üretimi yapmak için çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Can, Keşap’ta yanan turizm fakültesinin onarımı için çaba gösterildiğini, sanayi ve üniversite işbirliği ile ilgili de OSB’de teknopark projesini yürüteceklerini ifade etti.

Gokçe AYKUTGokçe AYKUT

EDİTÖR

YORUMLAR
UA-174539073-1