Giresun Bülten
HV
17 MAYIS Salı 16:33

“HAYAT PAHALILIĞI SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

AK Parti Milletvekili Cemal Öztürk, iddialı konuştu.

GİRESUN
“HAYAT PAHALILIĞI SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

AK Parti Giresun haberleri">Giresun Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, AK Parti Giresun İl Başkanlığı'nın Mart ayı Daraltılmış İl Danışma Kurulu Toplantısı'na katılarak konuşma yaptı.
Toplantıda partililere seslenen Milletvekili Öztürk, Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacak çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Milletvekili Öztürk, “İnşallah enflasyon başta olmak üzere yaşadığımız her sıkıntının da üstesinden geleceğiz. Küresel baronların oyunlarını nasıl bozduysak, Allah’ın izniyle hayat pahalılığı meselesini de çözecek, milletimizin hak ettiği refah düzeyine gelmesini sağlamak için ne gerekiyorsa yapacağız’ dedi.
Öztürk, ’Türkiye’nin demokrasi ve kalkınma mücadelesinde bugün geldiği yere bakılınca reformların, kat edilen mesafenin çok büyük bir bölümünün altında AK Parti hükümetlerinin imzasının olduğu görülecektir. Ülkemizi, Cumhuriyet tarihinde yapılanın tamamını 5’e, 10’a katlayan eserlerle donattık. Her alanda, hak ettiği hizmetlere kavuşturduğumuz Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacak çalışmalarımız halen devam etmektedir. Salgın döneminde herkes içine kapanırken Türkiye’nin ihracata ve üretime yüklenmesinin amacı bu fırsatı değerlendirmektir. Döviz kuru üzerinden ekonomimizi çökertmeye çalıştılar. Allah’a şükür, alınan tedbirlerle bu sinsi plan etkisiz hale getirildi. Salgının küresel enerji ve emtia fiyatlarında yol açtığı fevkalade artışların ve kur dalgalanmalarının etkisiyle enflasyonda arzu etmediğimiz artış yaşandı. Hükümetimiz çalışanlarımızı hayat pahalılığı altında ezdirmemek için ciddi iyileştirmeler yaptı, yapıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız, gelişmelere göre, enflasyon farkı başta olmak üzere tüm çalışanlarımızın kazanç seviyelerini korumaya devam edeceklerini açıkladı. Ekonomik sıkıntıların getirdiği yükün ‘’sadece vatandaşımızın özellikle de işçimizin, memurumuzun, emeklilerimizin, çalışanlarımızın sırtına binmesine kesinlikle izin vermeyeceklerini; Türkiye’yi son 20 yılda, nasıl bir asır ileriye taşıdılarsa bugünkü sorunları, sıkıntıları çözeceklerini, bunun için gereken inanca, ruha, birikime, pratiğe, kararlılığa sahip olduklarını’’ ifade ettiler’ dedi.

BAHRİ BODUR BAHRİ BODUR

YORUMLAR
UA-174539073-1