GİRESUN SPOR

“HER ŞEYE RAĞMEN ÖZLENEN TAKIMI OLUŞTURACAĞIZ”

'Giresunspor Başkan Vekili Erol Karadere, finansal açıdan biraz tahrip olmuş bir kulüp devraldıklarını ancak bu durumdan şikayetçi olmadıklarını söyledi.

“HER ŞEYE RAĞMEN ÖZLENEN TAKIMI OLUŞTURACAĞIZ”

Giresunspor Başkan Vekili Erol Karadere, Yeşilgiresun’a yaptığı özel açıklamada zor bir dönemde takımı devraldıklarını söyledi.
Göreve geldiklerinde, finansal açıdan biraz tahrip olmuş bir durumla karşılaştıklarını belirten Karadere, “Ancak biz bu durumdan şikayetçi değiliz” dedi.
Karadere, “Giresunspor’un finansal durumunu bilerek göreve talip olduk. Önemli olan geçmişte yapılanları eleştirmek değil, aynı hataları yapmamak. Bugüne kadar emeği geçenlere teşekkür edeceğiz yanlışı olanlar da ortaya çıkarmak bizim görevimiz. Başkanımızla ve diğer arkadaşlarımızla bir araya gelerek neler yapmamız gerekir konusunda istişare yaptık. Şimdi bir yol haritası hazırladık ve ona göre gerekeni yapacağız. Birlik ve beraberlik içinde hareket edersek başarıyı yakalarız” ifadesini kullandı.

ÖZLENEN GİRESUNSPOR’U OLUŞTURACAĞIZ
Öncelikli hedeflerinin Giresunuspor geçmişteki şanlı tarihine yakışır hale getirmek olduğunu kaydeden Karadere, “Her şeye rağmen özlenen bir takım kurmak ana hedefimiz olacak. Giresunspor’un şanlı bir tarihi var. Ayaklarının üzerine basan bir takım için güçlü bir kadro kurmaya çalışıyoruz. Hedef tabi ki her zaman şampiyonluk. Ancak önceliğimiz, tüm spor camiasında takdirle karşılanan, bulunduğu ligde kabul görmüş bir Giresunspor oluşturmak” diye konuştu.

ÖNCELİĞİMİZ GİRESUNLU GENÇLER
Ligler başladığında sahada ne yaptığını bilen, sezona hazır bir Giresunspor’u herkesin fark edeceğini vurgulayan Karadere, transfer çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Giresunlu gençlere önem verecekleri de ifade eden Karadere, şöyle devam etti: “Hocamızla da konuştuk. Giresunlu gençlerimizden her sezon 2-3 futbolcuyu A takımımıza kazandıracağız. Altınordu örneğini Giresun’da uygulamayı hedefliyoruz. Değerinin üzerinde kimseye tek kuruş vermeyeceğiz. Hiç kimsenin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz. Kim nereye ne ödendiğini bilecek. Amatör takımlarımıza da gerekli desteği sağlayacağız. Giresun’un yeteneklerini ortaya çıkaracağız. Elimizdeki tüm imkanları zorlayarak alt yapıyı güçlendirmek için çalışacağız.”