EYÜPSULTAN

SAİM DİKEN CHP’NİN “TOSUNCUĞU” OLDU

CHP’den milletvekili aday adayı, CHP Eyüpsultan İlçesi Belediye Başkan Aday Adayı ve son olarak da CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığını kıl payı kaybeden Amasya Dernekler Federasyonu Başkanı Saim Diken ile ilgili şok iddialar kamuoyunda konuşuluyor.

SAİM DİKEN CHP’NİN “TOSUNCUĞU” OLDU

Birçok kişiyi tedirgin eden iddialar sadece Eyüpsultan kamuoyunda değil birçok yerde konuşuluyor.

 

İddialara göre; Saim Diken’in bir milyar liraya yakın parayı toplayıp ortadan kaybolduğu yönünde.

Sosyal medya hesaplarını kapatan Saim Diken CHP’nin üst düzey yöneticileri de dahil olmak üzere birçok CHP’liden, meclis üyesi, parti yöneticileri ve vatandaşlardan yüksek faiz karşılığı para topladığı ve bu paraları ödemeden ortadan kaybolduğu yönünde.

 

İsminin açıklanmasını istemeyen Saim Diken mağduru “Saim Diken çok sinsice bize yaklaştı. İlk başlarda tüm hesapları ödüyordu. Siyasal olarak bize tam güven verdi.Genel başkan Kemal Kemal Kıldaroğlu ile görüşüyordu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya plaket veriyordu.

 

Belediye başkan adayımız oldu. Sonrasında Eyüpsultan ilçe başkan adayımız oldu. Üç beş oyla CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığını kaybetti. Adaylık süreçlerinde çok para harcadı. Sonrasında bizler kendisine para verdik o da bize yüksek faizle ödeme yaptı.15 gündür kendisinden haber alamıyoruz. Kaybımız çok. Kamuoyunda konuşulan rakam 1 Milyar TL.

 

Bazı arkadaşlarımız kredi çekerek Saim Dikene verdi. Fakat elimizde evrak yok. Paraları elden verdik. Aldığım bilgilere göre CHP üst düzey milletvekilleri de dahil olmak üzere birçok CHP’li mağdur var.

 

Olay daha kamuoyuna tam yansımadı. Tahminim miktarlar çok büyüyecek. Birçok insanda adının kamuoyuna yansımaması için şikayetçi olmuyor.

 

Saim Diken resmen CHP’nin tosuncuğu oldu. Amerika’ya gittiği söyleniliyor. Son olarak şunu ifade etmek isterim. Biz mağdur olduk. Fazla para kazanacağız diye paramızı verdik. Bizden zorla para almadı. Ben yüksek faizle para alacağım diye paramı verdim. Çok pişmanım.

 

Başka bir mağdur ise “Allah benim belamı vereydi de kurtulaydım. Para hırsı yüzünden geldi bu işler başıma. Ben parayı birkaç seferde bürosunda verdim. Hatta yakın çevremdeki insanlara da ön ayak oldum. İlk önceleri anaparamın dışında güzel para verdi. Bende başka arkadaşlarıma aracılık ettim. Sanırım kripto para işine girdi. Benim için çok kötü oldu. Şoktayım. Birçok mağduru var. Allah yardımcımız olsun. “