EYÜPSULTAN

Şehir ve Medeniyet Okulu Kayıtları Başladı

Kayıtlar 08- 25 Ekim 2020 tarihleri arasında alınacak.

Şehir ve Medeniyet Okulu Kayıtları Başladı

Kayıt yaptırmak isteyenler Eyüpsultan Araştırma Merkezi’ne giderek (EYSAM) veya online olarak da başvuruda bulunabilecek.Başvuru için adres ve telefon numarası şöyle; İslambey Mah., Hz. Halid Blv. No:51 Eyüpsultan/ İstanbul EYSAM 0212 444 30 00 / Dahili: 2975

Programa dahil olacak olan öğrenciler, online veya elden başvurularını yaptıktan sonra gerçekleşen mülakatlar sonucu kendileri için uygun olacak atölyelere yönlendirilecekler.

4 ATÖLYEDE ÇALIŞMALAR SÜRDÜRÜLECEK

Öğrenciler, atölye ve seminer programları sonucunda kavuştukları genel yeterlilik sayesinde şehir üzerinde düşünme, analiz etme, raporlama, çözüm ve geliştirme odaklı proje tasarımlarında bulunma ve makaleler kaleme alma niteliğine kavuşuyorlar.

Şehir ve Medeniyet Okulu bünyesinde, her atölyede 15 öğrenci olacak şekilde 4 atölye yer alacak.Atölye çalışmaları ise şu şekilde: Kentsel Tasarım Atölyesi (Dr. Öğr. Üyesi Onur Şimşek),Şehir Yönetimi Atölyesi (Doç. Dr. Burak Hamza Eryiğit),Şehir Estetiği Atölyesi (Doç. Dr. Aynur Can),Geometrik Desenler Atölyesi (Serap Ekizler Sönmez)

ŞEHİR VE MEDENİYET OKULU NEDİR?

Türkiye’de ilk defa yerel yönetimler alanında perspektifli ve sürdürülebilir, şehir ve medeniyete dair atölye çalışmalarını içeren Şehir ve Medeniyet Okulu; şehri, şehirciliği ve şehirliliği içeren konuların katılımcı öğrencilerin birer akademik danışman rehberliğinde çok yönlü analizinin ve bunu takiben sorun çözme yahut geliştirme tekliflerinde bulunmasını sağladıkları entegre bir eğitim programıdır.