EYÜPSULTAN

SON ZAMANLARDA ADINDAN SÖZ ETTİREN ÖVGÜLERLE BAHSEDİLEN ÇAĞDAŞ KADINLAR DERNEĞİ

Çağdaş Kadınlar Derneği Kurucu Başkanı Sakine Sayar , Atatürk izinde yürüyen çağdaş bir kadın olarak ; bulunduğu her ortamda da bu durumunu kanıtlayan çağdaş Türk kadınıdır.

SON ZAMANLARDA ADINDAN SÖZ ETTİREN ÖVGÜLERLE BAHSEDİLEN ÇAĞDAŞ KADINLAR DERNEĞİ

24 Ekim Olağan Kongrelerinin 1 gün öncesi üye olduğum dernekte , kongrede de divan da bulunmanın vermiş olduğu gurur bende daimi olacaktır .

Derneğin içine ilk girdiğim vakit , ilgimi çeken şu oldu .Derneğin her yerinde Atatürk fotoğraflarının olması ve göstermelikten daha çok kalben ruhen Atatürk'e bağlı Dernek Başkanı Sakine Sayar'ın , gayet açık ne ve doğru şekilde her zorluğa rağmen dimdik durması , bu durum da biraz daha sizleri derneğe yöneltmektedir .

Son zamanlarda acaba gitsek mi bir faydamız dokunur mu diyen kişilerin sayısı çoğalmaktadır .

Sakine Başkan ve ekibi ile de geçmiş olduğumuz yılda İstanbul Sözleşmesinin detayları ile anlatılacağı bir kahvaltı programında tanışma şerefine eriştim . 6 yıllık STK deneyimlerimde birçok başkan ile aynı ortam ve platformlarda bulundum . Sakine Başkan , tanınması gereken başkanlardan biridir , aynı zamanda şahsıma ablalık da yapan başkanım , her daim kendi bilgi ve deneyimlerini de hiç çekinmeden şahsımla paylaşmaktadır . Peki amacı ne bu derneğin bu kadının derdi ne ? Meyve veren ağaç taşlanır derler ya bu sözden birçoğumuz nasibini almadı mı , özellikle de biz bayanlar , bu  durumda bile pozitif yaklaşabilen biri olduğunu söyleyebilirim . Ne kadar güzel ki , konuşuluyorsun , çünkü bizler başarılı isek konuşuluruz diyen bir başkanın da ekibiyle yer almaktan da son derece memnunum .

Sakine Başkan ÇKD Kongresinde yapmış olduğu konuşma içerisinde ; özellikle de ilgimi çeken bir konuşması oldu din , dil ,ırk ve siyasi parti gözetmeksizin , kadınlarımızın yanında her zaman olacağım aynı zamanda ben ve ekibim , Türkiye'nin neresinde olursa olsun gelen çağrıya elimizdeki imkanlar doğrulusunda cevap vereceğiz . Bunun yanı sıra siz de gelin hem bizi tanıyın , bu vesile ile bir çayımızı kahvemizi için , uygun görür aramıza katılmak isterseniz de üyemiz olun . Hepimizin evinde birtakım erzak , kıyafet ve kırtasiye gereçleri de var biliyorum . Nasıl destek olurum derseniz , 2 paket makarnanın 1 paketini , 2 montun 1 tanesini , 2 kalem,n birini bize getirerek bu yardımlaşma ağına siz de kolaylıkla dahil olabilirsiniz .

Hepimiz biliyoruz ki ; derneklerin kuruluş amacı hedef kitlesine dahil olarak onlara destek olmaktır , hepimizin mahallesinde cadde ve sokağında mutlaka dernek vardır gidip onların 1 bardak çayını içerek faaliyetlerini öğrenip destek de olabilirsiniz . O zaman bugün itibariyle biz nasıl destek olacağız diye sorduğunuz soruyu Çağdaş Kadınlar Derneği'ne giderek Sakine Başkanla karşılıklı istişarelerde bulunarak , bu sorunun cevabını Sakine Başkan'dan alabilirsiniz. Birazdan size dernek binası ve iletişimini de paylaşıyor olacağım . - GÖKÇE DENİZ AYKUT 

Çağdaş Kadınlar Derneği Kurucu Başkanı Sakine Sayar ve yeni yönetimine başarılar diliyorum , yolunuz , yolumuz hep birlikte açık olsun .

ÇAĞDAŞ KADINLAR DERNEĞİ

ADRES : Alibeyköy Mahallesi , Atatürk Caddesi N:25 D:10 Alibeyköy / Eyüp

TELEFON : 0212 674 13 28 - 0543 938 61 83