Giresun Bülten
HV
17 MAYIS Salı 17:29
Advert

Tirebolu-Giresun yolcu taşıma ücreti zamlandı

Akaryakıt fiyatlarına ve diğer girdilere gelen son zamlardan sonra, Tirebolu’dan Giresun’a ve Trabzon’a sefer yapan dolmuş ücretlerine belli oranlarda zam yapıldı. Her iki hattaki zamlı tarifeye 15 Mart’tan itibaren başlandığı bildirildi.

TİREBOLU
Tirebolu-Giresun yolcu taşıma ücreti zamlandı

Akaryakıt fiyatlarına ve diğer girdilere gelen son zamlardan sonra, Tirebolu’dan Giresun’a ve Trabzon’a sefer yapan dolmuş ücretlerine belli oranlarda zam yapıldı. Her iki hattaki zamlı tarifeye 15 Mart’tan itibaren başlandığı bildirildi.
41 No.lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne bağlı araçlarla taşımacılık hizmetini yürüten ve Tirebolu-Giresun arasında sefer yapan dolmuş durağında, daha önceleri siviller için 19 TL olan taşıma ücreti 25 TL’ye çıkarılırken; aynı hattaki öğrenci ücretleri de 17,5 liradan 20 liraya yükseltildi. 69 No.lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi bünyesinde hizmet veren Tirebolu-Trabzon hattında ise daha önceleri siviller için 35 lira olan taşıma ücreti 45 liraya çıkarıldı. Bu hatta 32 lira olan öğrenci ücreti de 40 lira olarak belirlendi. Söz konusu hatlardaki yeni tarifeler 15 Mart’tan itibaren uygulanmaya başlanırken; durak yöneticileri, akaryakıta ve diğer girdilere gelen fahiş zamlar yüzünden navlun ücretlerini belli oranda arttırmak zorunda kaldıklarını belirterek, Tirebolu-Giresun ve Tirebolu-Trabzon arasında uygulanan yeni tarifelerin, müşterileri tarafından anlayışla karşılamalarını beklediklerini kaydettiler.

BAHRİ BODUR BAHRİ BODUR

YORUMLAR
UA-174539073-1