Giresun Bülten
HV
17 MAYIS Salı 17:45

Valilik Kore Gazisinin çağrısına duyarsız kalmadı

Görele ilçesinin Gültepe köyünde yaşayan Kore Gazisi Kadir Küçük’ün yardım talebine Giresun Valiliği duyarsız kalmadı.

GÖRELE
Valilik Kore Gazisinin çağrısına duyarsız kalmadı

Görele ilçesinin Gültepe köyünde yaşayan Kore Gazisi Kadir Küçük’ün yardım talebine Giresun haberleri">Giresun Valiliği duyarsız kalmadı.
Kore Gazisi Kadir Küçük’ün, “Evim eski, benim imkanım yok. Evim yenilenirse çok sevinirim, yardıma ihtiyacım var” yönünde basında yer alan çağrısının ardından Vali Enver Ünlü’nün talimatıyla Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlileri tarafından evinde ziyaret edilerek gerekli çalışmaların yapılacağı belirtildi.
Giresun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Kore Gazisi Kadir Küçük, Giresun ili Görele ilçesi Gültepe Köyünde bulunan ikametgahında Giresun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlilerince ziyaret edilmiştir. Gazinin bakımı için aileye her türlü destek verilecektir. istemeleri halinde Huzurevi Yaşlı, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine de yerleştirilebileceği konusunda aileye bilgi verilmiştir. Valimiz Enver Ünlü’nün talimatlarıyla Gazimizin yaşadığı evin ihtiyaç duyulan bazı bölümlerinde bakım onarım yapılması için gerekli çalışmalar başlatılmıştır” denildi.

Gokçe AYKUTGokçe AYKUT

EDİTÖR

YORUMLAR
UA-174539073-1