EYÜPSULTAN

YEŞİLPINAR MAHALLESİ'NDE POLİS MÜDAHALESİ SONRASI ALTYAPI KESİLDİ

Eyüpsultan Yeşilpınar Mahallesi sakinleri; kentsel dönüşüm nedeniyle elektrik, su ve doğal gazlarını kesmek isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve KİPTAŞ yetkililerini mahalleye sokmayınca polis müdahalesiyle karşı karşıya kaldı.

YEŞİLPINAR MAHALLESİ'NDE POLİS MÜDAHALESİ SONRASI ALTYAPI KESİLDİ

Eyüpsultan Yeşilpınar Mahallesi sakinleri; kentsel dönüşüm nedeniyle elektrik, su ve doğal gazlarını kesmek isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve KİPTAŞ yetkililerini mahalleye sokmayınca polis müdahalesiyle karşı karşıya kaldı.

Yeşilpınar mahallesi sakinleri yıllardık oturdukları mahallede kentsel dönüşümü gerçekleştirecek İBB ve KİPTAŞ ile anlaşma sağlayamadı. 191 hanenin olduğu 487 ada 12 parselde bugün saat 10.00'da elektrik, su ve doğal gazın kesilmek istenmesiyle yetkililer ve mahalleli karşı karşıya geldi. İBB yetkililerini hak hukuk adalet ve İmamoğlu sözünü tut sloganlarıyla mahallelerine sokmayan mahalleliye polis biber gazı ile müdahale ederek, birçok vatandaşı gözaltına aldı. Mahalleli dağıtıldıktan sonra İSKİ, İGDAŞ ve Elektrik kurumu yetkilileri tek tek evlerin alt yapısını kesti.