GİRESUN

YÜKSEL’DEN BATLAMA İLÇE KOMİTESİNE TAM DESTEK

Komite Sözcüsü Hakan Cenger, Yüksel’i ziyaret ederek kendisinden yardım istedi.

YÜKSEL’DEN BATLAMA İLÇE KOMİTESİNE TAM DESTEK

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Batlama İlçe kurma Komitesini kabul ederek taleplerini dinledi.

Komite Sözcüsü Hakan Cenger’i kabul eden Yüksel, Batlama’da Çaldağ ve İnişdibi Belediyelerinin kapatılmasının tarihi hata olduğunu ifade ederek ”Sayın Cenger ve komite üyelerini öncelikle tebrik ediyorum. Fakat ben AK Parti iktidarının Batlama’ya ilçe kuracağına inanmıyorum. İktidar, ANAP döneminde kurulmuş Çaldağ ve İnişdibi gibi 2 bitişik Belediyeyi birleştiremedi. İsteseler bu işi çözerlerdi. Ben iyi niyetli olduklarına inanmıyorum. Şayet niyetleri yapmak ise buyursunlar Batlama ilçesini kursunlar. Onlara engel olan mı var?. Batlama’ya ilçeyi biz İyi Parti olarak kuracağız. Bu konuda sonuna kadar yöre halkının yanındayız. AKP’den önce Batlama Vadisi’nde Çaldağ ve İnişdibi gibi 2 belde Belediyesi vardı ama AKP bu 2 belediyeye ve Batlama’ya sahip çıkmadı. 2 belediye bitişik olmasa, nüfusu bahane edebilirler. Burada niyet önemli. Ne niyetle kapattıklarını çıkıp samimi şekilde halka izah etsinler' dedi.

Komite Sözcüsü Cenger ise Yüksel’in, İyi Parti’de Genel Başkanlığa kadar yükselmesiyle gururlandıklarını belirterek “Giresun’da ki siyasetçilerimizin her partide büyümesi bizler için onur kaynağıdır. Biz komite olarak parti ayrımı asla yapmadık ve yapmayacağız. Her partiye projemizi anlatıyor ve destek istiyoruz. Diğer partilerimizdeki büyüklerimize de tek tek projemizi anlatacağız. Her partiden destek istiyoruz. Bizim için Batlama’ya ilçe kurulması önemli” dedi.

Yüksel ayrıca İyi Parti’nin iktidara yürüdüğünü ifade ederek “İyi Parti iktidara geldiğinde biz Batlama’ya ilçe kuracağız. Bu konuda bizlere güvenin. Biz, açılmış belediyeleri kapatan parti olmayacağız. Biz hizmet yapan olacağız. Yapılmış hizmeti kapatan olmayacağız” dedi.