Giresun Bülten
HV
17 MAYIS Salı 16:23
Advert

Ziraat Odasından MHP Liderine Osman Ağa Desteği

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Giresunlu fındık üreticileri olarak Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partisinin grup toplantısında yüksek sesle 'Osman Ağa'mıza iade-i itibarı istiyoruz” çağrısını desteklediklerini ifade etti.

GİRESUN
Ziraat Odasından MHP Liderine Osman Ağa Desteği

Giresun haberleri">Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Giresunlu fındık üreticileri olarak Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partisinin grup toplantısında yüksek sesle 'Osman Ağa'mıza iade-i itibarı istiyoruz” çağrısını desteklediklerini ifade etti.
Karan yaptığı açıklamada, “ Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün muhafız alay komutanı, Giresun'un milli kahramanı Yarbay Osman Ağa'nın iade-i itibarını her Giresunlu gibi bizde yürek-ten istiyor ve bekliyoruz” dedi.
MHP lideri Bahçeli'nin Giresunluların sesine ses olması ve Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında Osman Ağa için iade-i itibarı çağrısı yapmasının siyaset üstü bir davranış olduğunu belirten Karan, “Giresun kamuoyu olarak bu çağrının arkasında durmalıyız ki, Osman Ağamıza iade-i itibarı geri verilsin. Yarbay Topal Osman Ağa kurduğu 42. ve 47. Gönlü alaylarıyla milli mücadele, kurtuluş savaşında düşmanla omuz omuza savaşarak kahramanlık destanları yazmıştır. Osman Ağa ve milli mücadele kahramanları gerçek birer kahraman ve vatanseverdir. Bugün bu topraklar üzerinde huzur ve güven içerisinde yaşıyor, bağında, bahçesinde ekip, biçiyorsak bunu Osman Ağa gibi nice kahraman ve aziz şehitlerimize borçluyuz. Bu yüzdendir ki, MHP lideri sayın Devlet Bahçeli'nin de çağrıda bulunduğu gibi Osman Ağa'ya iade-i itibarı bir an önce verilmelidir. Giresunlular olarak bunu istiyor ve bekliyoruz” diye konuştu.

Gokçe AYKUTGokçe AYKUT

EDİTÖR

YORUMLAR
UA-174539073-1